Home

Results


2011 Paul Milnes Yorkshire Summer Cyclo-Cross Series Round 8

Kippax Brigshaw High School, Sunday 17 July


Over 14 Race

1 Jack Clarkson Pedalsport Jun 47m 49s

2 Simon Maudsley Crosstrax Sen

3 Tom Stockill Malton Wh Sen

4 Mike Young Pedalsport V40

5 Chris Taylor Pedalsport V40

6 Seth Smith Private member Sen

7 Jiri Klekner Crossley Team 1945?

8 Graeme Bird U/A Sen

9 Rick Crabtree Pedalsport Sen

10 Charles Fletcher Cairngorm CC Jun

11 Marcus Spencer Batley CC V40

12 Julian Hodgson Pedalsport V40

13 David Jennaway U/A V40

14 Danny Seal Pedalsport Sen

at 1 lap

15 Richard Allen Here Come the Belgians V40

16 Simon Wilson Paul Milnes RT V40

17 Trevor Schofield Hambleton RC Sen

18 Ben Cooper Huddersfield Star Wheelers Sen

19 Graham Piccavey Huddersfield Star Wheelers V40

20 Ivan Boyes Huddersfield Star Wh Sen

21 Paul Sleaford Norton Wh V40

22 David Todd Drighlington BC V50

23 Nikola Butler Pedalsport Sen Lady

24 Kev Hickie Bronte Wh V40

25 Nick Waggett Here Come the Belgians V40

26 Paul Milsom Calder Clarion Sen

27 Phil Ingham V40

at 2 laps

28 Owen Henrikson Norton Wh V40

29 David Senior Huddersfield RC V60

30 Andy Cooke Pedalsport V40

31 Peter Stone Bronte Wh V40

32 Darryl Stead Pudsey Pacers

33 Allan Green Bronte Wh. V50

34 Ian Wellock Condor RC V40

35 Peter Dixon U/A V40

36 Mike Scott Sheffield Stars V50

37 Adam Cooper Sen

38 Marie Jackson U/A V40 Lady

39 Paul Watson Paul Milnes RT V40

40 John Turney V40

at 3 laps

41 James Unwin Sheffield Cycle Speedway Sen

42 Tony Blythe U/A V50

43 Richard Stansfield Pedalsport Sen

44 Brian Crossley Wakefield Jnr Tri V50

at 4 laps

45 Clare Crabtree Pedalsport Sen Lady

46 Brandon Stock Clifton CC U16

Under 14

1 117 Edward Fletcher Cairngorm CC

2 11 Jacob Feetham Wakefield Jnr Tri U12

3 4 Matt Taylor Pedalsport U14

4 7 Jenson Young Pedalsport U12

5 3 Hannah Saville Norton Wh U14
at 1 lap

6 86 Jack Ford Holme Valley Wh

7 6 Simeon Young Pedalsport U12

8 34 Nicole Stiff Pedalsport U12

9 39 Adam Fortune KCA U10

10 35 Felicity Gledhill Planet X U12

11 45 Ava Oxley Wakefield Tri Club U12

at 2 laps

12 87 Thomas Ford Holme Valley Wh

13 27 Marcus Hiley Pedalsport U8

14 114 Daniel Howatson Holmfirth Harriers

15 118 Louis Cooll

16 119 Sam Turney

at 3 laps

17 51 Tom Scott Sheffield Stars U8 - Boys

18 40 Nathan Fortune Pedalsport U8

19 52 Amy Scott Sheffield Stars U6 - Girls

 

 

Site Meter