Oakbank Cross 04/09/11 - Yorkshire Points Event 1
Youth
Position Laps Time Number Name Team Category Status
1 4 0h 25m 30s 13 Levi Moody Pedalsport U16 Boy FINISHED
2 4 +0h 0m 9s 12 Chris Barnes Seacroft Whs U16 Boy FINISHED
3 4 +0h 0m 22s 19 Oliver Payton Cycle Sport Pendle U16 Boy FINISHED
4 4 +0h 0m 24s 16 Sam Dransfield Wakefield Jun Tri U16 Boy FINISHED
5 4 +0h 1m 46s 8 Jamie Morgan Pedalsport U16 Boy FINISHED
6 4 +0h 1m 54s 30 Jamie Ridehalgh Aire Valley RT U14 Boy FINISHED
7 4 +0h 2m 9s 26 Alfie Moses Bronte Whs U14 Boy FINISHED
8 4 +0h 2m 19s 27 Jake Beech Aire Valley RT U14 Boy FINISHED
9 4 +0h 3m 22s 28 Thomas Humphrey Wakefield Jun Tri U14 Boy FINISHED
10 4 +0h 3m 28s 31 Jack Fillingham East Bradford CC U14 Boy FINISHED
11 4 +0h 3m 54s 5 Jacob Feetham Wakefield Jun Tri U14 Boy FINISHED
12 4 +0h 4m 13s 24 Brad Dransfield North Mids Youth Sq U14 Boy FINISHED
13 4 +0h 4m 27s 15 Ben Dransfield Wakefield Jun Tri U14 Boy FINISHED
14 4 +0h 5m 4s 14 Jacob Peatfield Bolton Hotwheels U16 Boy FINISHED
15 4 +0h 5m 21s 21 Ruby Pilling Wakefield Jun Tri U16  Girl FINISHED
16 4 +0h 6m 59s 2 Joe Parker East Bradford CC U14 Boy FINISHED
17 4 +0h 7m 15s 25 Lewis Haworth Bronte Whs U14 Boy FINISHED
18 4 +0h 8m 42s 17 Tom Wilson East Bradford CC U14 Boy FINISHED
19 3 +1 lap + 0h 6m 38s 4 Simeon Young Pedalsport U14 Boy FINISHED
20 3 +1 lap + 0h 6m 41s 6 Brandon James Stock Clifton CC U16 Boy FINISHED
21 3 +1 lap + 0h 6m 50s 23 Julian Roche JD Cycles U14 Boy FINISHED
22 3 +1 lap + 0h 7m 8s 20 Tom Payton Cycle Sport Pendle U14 Boy FINISHED
23 3 +1 lap + 0h 8m 5s 29 Madeleane Lloyd U16 Girl FINISHED
24 3 +1 lap + 0h 8m 15s 18 Jack Sumner Wakefield Jun Tri U14 Boy FINISHED
25 3 +1 lap + 0h 8m 30s 32 Sarah Lloyd Wakefield Jun Tri U16 Girl FINISHED
26 3 +1 lap + 0h 12m 12s 22 Nicole Stiff Pedalsport U14 Girl FINISHED
Under 8's
Position Laps Number Name Team Category Status
1 3 20 Ben Peatfield Bolton Hotwheels U8 Boy FINISHED
2 3 35 Nathan  Fortune Pedalsport U8 Boy FINISHED
3 3 33 Jake Kennedy VC Lincoln U8 Boy FINISHED
4 3 7 Hannah Whitworth Huddersfield RC U8 Girl FINISHED
5 3 38 Alex Bailey Holme Valley Whs U8 Boy FINISHED
6 3 9 Ella Dorrington Cycle Sport Pendle U8 Girl FINISHED
7 3 36 Harry Ellison Bronte Whs U8 Boy FINISHED
8 3 4 Astrid Hiley Pedalsport U8 Girl FINISHED
9 3 43 Sean Bywater Wakefield Jun Tri U8 Boy FINISHED
10 2 40 Lucy Milsom Calder Clarion U8 Boy FINISHED
11 2 25 Sally Asquith East Bradford CC U8 Girl FINISHED
Under 10's
Position Laps Number Name Team Category Status
1 4 22 Isaac Peatfield Bolton Hotwheels U10 Boy FINISHED
2 4 11 Ava Oxley Wakefield Jun Tri U10 Girl FINISHED
3 4 34 Adam Fortune KCA U10 Boy FINISHED
4 4 14 Tyler Roche Bolton Hotwheels U10 Boy FINISHED
5 4 28 George Southby East Bradford CC U10 Boy FINISHED
6 4 39 Lucy Wheatley Pedalsport U10 Girl FINISHED
7 4 5 Marcus Hiley Pedalsport U10 Boy FINISHED
8 4 19 Nathan Page East Bradford CC U10 Boy FINISHED
9 3 37 Adam Bentley Holme Valley Whs U10 Boy FINISHED
10 3 26 Jamie Asquith East Bradford CC U10 Boy FINISHED
11 3 49 Ben Pickard Jedi Cycle Sport U10 Boy FINISHED
12 3 18 Shannon Hawthorn Cycle Sport Pendle U10 Girl FINISHED
13 3 46 Sam Young U/A U10 Boy FINISHED
14 3 32 Isabelle Green Bronte Whs U10 Girl FINISHED
15 3 44 Christina Bywater Wakefield Jun Tri U10 Girl FINISHED
16 2 50 Isabella Pickard Jedi Cycle Sport U10 Girl FINISHED
Under 12's
Position Laps Number Name Team Category Status
1 6 1 Jenson Young Pedalsport U12 Boy FINISHED
2 6 17 Nathan Hawthorn Cycle Sport Pendle U12 Boy FINISHED
3 6 42 Euan Cameron East Bradford CC U12 Boy FINISHED
4 6 8 Matt Taylor Pedalsport U12 Boy FINISHED
5 6 13 Joe Pilling Wakefield Jun Tri U12 Boy FINISHED
6 6 30 Jessica Manning U/A U12 Girl FINISHED
7 5 21 Lucy Horrocks Cycle Sport Pendle U12 Girl FINISHED
8 5 6 Thomas Whitworth Huddersfield RC U12 Boy FINISHED
9 5 29 Robert Southby East Bradford CC U12 Boy FINISHED
10 5 47 Thomas Young U/A U12 Boy FINISHED
11 5 16 Georgia Savory Cycle Sport Pendle U12 Girl FINISHED
12 5 27 Daniel Howatson U/A U12 Boy FINISHED
13 5 48 Felicity Gledhill Planet X U12 Girl FINISHED
14 5 3 Will Bunting Sheffrec CC U12 Boy FINISHED
15 5 23 Paul Asquith East Bradford CC U12 Boy FINISHED
16 5 12 Aaron Ward East Bradford CC U12 Boy FINISHED
17 5 31 Louis Cook Pedalsport U12 Boy FINISHED
18 5 41 Kate Branton East Bradford U12 Girl FINISHED
19 3 45 Samuel Bywater Wakefield Jun TRi U12 Boy FINISHED
20 0 10 Jack Dorrington Cycle Sport Pendle U12 Boy