Wakefield 18/12/2011 - Yorkshire Points Event 8
Youth
Position Laps Time Number Name Team Category
1 5 0h 28m 56s 7 Billy Harding Paul Milnes CC U16 Boy
2 5 +0h 3m 0s 13 Levi Moody Pedalsport CC U16 Boy
3 5 +0h 4m 22s 100 Sean Noon Edinburgh RC U16 Boy
4 5 +0h 4m 35s 31 Jack Fillingham East Bradford CC U14 Boy
5 5 +0h 4m 56s 26 Alfie Moses Bronte Whs U14 Boy
6 5 +0h 6m 27s 16 Sam Dransfield Wakefield Jun Tri U16 Boy
7 5 +0h 6m 35s 33 Hannah Saville N Mids Youth Sq U16 Girl
8 5 +0h 7m 59s 5 Jacob Feetham Wakefield Jun Tri U14 Boy
9 4 1 Lap 48 Connor Palliser East Bradford CC U16 Boy
10 4 1 Lap 28 Thomas Humphrey Wakefield Jun Tri U14 Boy
11 4 1 Lap 15 Ben Dransfield Wakefield Jun Tri U14 Boy
12 4 1 Lap 47 Libby Greatorex Wakefield Jun Tri U16 Girl
13 4 1 Lap 24 Brad Dransfield N Mids Youth Sq U14 Boy
14 4 1 Lap 9 Leon Crossley Wakefield Jun Tri U16 Boy
15 4 1 Lap 44 Grace Feetham Wakefield Jun Tri U14 Girl
16 4 1 Lap 32 Sarah Lloyd Wakefield Jun Tri U16 Girl
17 4 1 Lap 2 Joe Parker East Bradford CC U14 Boy
18 4 1 Lap 6 Brandon James Stock Clifton CC U16 Boy
19 4 1 Lap 49 Ben Sykes U/A U14 Boy
20 4 1 Lap 34 Jordan Reed Wakefield Jun Tri U14 Boy
21 4 1 Lap 18 Jack Sumner Wakefield Jun Tri U14 Boy
22 4 1 Lap 22 Nicole Stiff Pedalsport CC U14 Girl
23 4 1 Lap 54 Aiden Gandy Wakefield Jun Tri U14 Boy
24 4 1 Lap 43 Georgina Mouser Wakefield Jun Tri U14 Girl
25 1 RETIRED 30 Jamie Ridehalgh Aire Valley RT U14 Boy
Under 8's & Under 10's
Position Laps Time Number Name Team Category
1 3 0h 6m 44s 37 Ava Oxley Wakefield Jun Tri U10 Girl
2 3 +0h 0m 17s 35 Adam Fortune KCA U10 Boy
3 3 +0h 0m 44s 32 Henry Hollyman KCA U10 Boy
4 3 +0h 0m 48s 38 Tom Ford Holme Valley Whs U10 Boy
5 3 +0h 0m 50s 31 Cameron Branford Wakefield Jun Tri U10 Boy
6 3 +0h 1m 6s 34 Jamie Asquith East Bradford CC U10 Boy
7 3 +0h 1m 21s 40 George Southby East Bradford CC U10 Boy
8 3 +0h 1m 32s 39 Nathan Page East Bradford CC U10 Boy
9 3 +0h 2m 1s 3 Nathan Fortune Pedalsport CC U8 Boy
10 3 +0h 2m 12s 8 Tom Scott Sheffield Stars U8 Boy
11 3 +0h 2m 37s 14 Jamie Mosley U/A U8 Boy
12 3 +0h 2m 44s 36 Kayleigh Walls Yorkshire Velo U10 Girl
13 3 +0h 4m 2s 11 Dylan Boyes Huddersfield Star Wh U8 Boy
14 2 1 Lap 41 Olivia Wolff Wakefield Jun Tri U10 Girl
15 2 1 Lap 42 Henry Pritchard Wakefield Jun Tri U10 Boy
16 2 1 Lap 4 Hannah Whitworth Huddersfield RC U8 Girl
17 2 1 Lap 33 Chloe Hinchliffe Wakefield Jun Tri U10 Girl
18 2 1 Lap 16 Oliver Hick U/A U8 Boy
19 2 1 Lap 15 Elena Hick U/A U8 Girl
20 2 1 Lap 9 Rowan Selby U/A U8 Boy
21 2 1 Lap 17 Imogen Wolff Wakefield Jun Tri U8 Girl
22 2 1 Lap 1 Ben Pink U/A U8 Boy
23 2 1 Lap 10 Jamie Milsom Calder Clarion U8 Boy
24 1 2 Laps 18 Ed Wolff Wakefield Jun Tri U8 Boy
25 1 2 Laps 7 Amy Scott Sheffield Stars U8 Girl
26 1 2 Laps 5 Harry Scott Sheffield Stars U8 Boy
Under 12's
Position Laps Time Number Name Team Category
1 7 0h 13m 25s 1 Matt Taylor Pedalsport CC U12 Boy
2 7 +0h 0m 1s 8 Jenson Young Pedalsport CC U12 Boy
3 7 +0h 1m 49s 6 Mason Hollyman KCA U12 Boy
4 7 +0h 2m 13s 12 Jim Brown Holme Valley Whs U12 Boy
5 6 1 Lap 20 Jack Ford Holme Valley Whs U12 Boy
6 6 1 Lap 17 Tom Whitworth Huddersfield RC U12 Boy
7 6 1 Lap 2 Annie Feetham Wakefield Jun Tri U12 Girl
8 6 1 Lap 11 Felicity Gledhill Planet X U12 Girl
9 6 1 Lap 15 James Ince KCA U12 Boy
10 6 1 Lap 21 Ben Selby U/A U12 Boy
11 6 1 Lap 23 Jennie Roberts East Bradford CC U12 Girl
12 6 1 Lap 4 Juliet Branford Wakefield Jun Tri U12 Girl
13 5 2 Laps 14 Chris Wilson Wakefield Jun Tri U12 Boy
14 5 2 Laps 18 Lucy Whearty Pedalsport CC U12 Girl
15 5 2 Laps 5 Louis Lock U/A U12 Boy
16 5 2 Laps 16 Jake Kershaw Wakefield Jun Tri U12 Boy
17 5 2 Laps 10 Paul Asquith East Bradford CC U12 Boy
18 5 2 Laps 9 Scott Wolfenden KCA U12 Boy
19 5 2 Laps 22 Robert Southby East Bradford CC U12 Boy
20 4 3 aps 19 Ruby Boyes Huddersfield Star Whs U12 Girl
21 4 3 Laps 7 Charlotte Pink U/A U12 Girl