Hudds. RC 16/10/2011 - Yorkshire Points Event 5
Youth
Position Laps Number Name Team Category
1 5 0h 25m 45s 50 Seb Marsh PAUL MILNES / BRADFORD OLYMPIC U16
2 5 +0h 0m 2s 61 David Barnes Condor Cycles CC U14
3 5 +0h 1m 33s 26 Alfie Moses Bronte Whs U14
4 5 +0h 1m 56s 30 Jamie Ridehalgh Aire Valley RT U14
5 5 +0h 2m 9s 55 Ben Wait Lincs Sq U14
6 5 +0h 2m 12s 8 Jamie Morgan Pedalsport CC U16
7 5 +0h 2m 13s 11 Amira Mellor Holme Valley Wh U16G
8 5 +0h 2m 32s 63 Scott Hookway Sherwood Pines U14
9 5 +0h 2m 50s 58 Abby Mae Parkinson RST RT U16G
10 5 +0h 2m 53s 27 Jake Beach Aire Valley RT U14
11 5 +0h 3m 14s 28 Thomas Humphrey Wakefield junior triathlon U14
12 5 +0h 3m 15s 9 Leon Crossley Wakefield junior triathlon U16
13 5 +0h 3m 17s 5 Jacob Feetham Wakefield junior triathlon U14
14 5 +0h 3m 19s 24 Brad Dransfield North Mids Youth Sq U14
15 5 +0h 4m 39s 60 Libby Greatorex Wakefield Jun Tri U16G
16 5 +0h 4m 59s 59 Isaac Shepherd Holme Valley Whs U14
17 5 +0h 5m 9s 48 Conner Palliser East Bradford CC U16
18 5 +0h 5m 21s 57 Elliot Dudley Sherwood Pines U14
19 5 +0h 5m 24s 15 Ben Dransfield Wakefield junior triathlon U14
20 5 +0h 5m 44s 33 Hannah Saville North Mids Youth Sq U16G
21 4 +1 lap + 0h 5m 6s 21 Ruby Pilling Wakefield junior triathlon U16G
22 4 +1 lap + 0h 5m 40s 4 Simeon Young Pedalsport CC U14
23 4 +1 lap + 0h 5m 45s 62 Ben Sykes U14
24 4 +1 lap + 0h 5m 46s 45 Joe Williams Holme Valley Wh U14
25 4 +1 lap + 0h 5m 52s 44 Grace Feetham Wakefield junior triathlon U14G
26 4 +1 lap + 0h 6m 7s 66 Sam Horrocks CSP U14
27 4 +1 lap + 0h 6m 8s 32 Sarah Lloyd Wakefield junior triathlon U16G
28 4 +1 lap + 0h 6m 17s 6 BRANDON JAMES STOCK CLIFTON C.C U16
29 4 +1 lap + 0h 6m 46s 18 Jack Sumner Wakefield junior triathlon U14
30 4 +1 lap + 0h 6m 54s 17 Tom Wilson East Bradford CC U14
31 4 +1 lap + 0h 7m 48s 64 Aidan Goody Wakefield Jun Tri U14
32 4 +1 lap + 0h 8m 39s 22 Nicole Stiff Pedalsport CC U14G
33 4 +1 lap + 0h 8m 42s 2 Joe Parker East Bradford CC U14
34 4 +1 lap + 0h 9m 19s 65 Sophie Thackray Paul Milnes/Bradford Olympic U14G
35 4 +1 lap + 0h 9m 51s 43 Georgina Mouser Wakefield Jun Tri U14
36 4 +1 lap + 0h 11m 0s 68 Lucy Howard U14G
37 4 +1 lap + 0h 11m 39s 67 Eli Thorpe U16
Under 8's
Position Laps Number Name Team Category
1 3 0h 6m 36s 111 Nathan Fortune Pedalsport CC U8 Boy
2 3 +0h 0m 8s 73 Luca Longo Huddersfield Star Whs U8 Boy
3 3 +0h 0m 10s 83 Alex Bailey Huddersfield Star Whs U8 Boy
4 3 +0h 0m 11s 89 Tom Scott U8 Boy
5 3 +0h 0m 33s 77 Ella Armstriong Wakefield Jun Tri U8 Girl
6 3 +0h 0m 38s 31 Jamie Mosley U8 Boy
7 3 +0h 0m 51s 120 Oscar Gray U8 Boy
8 3 +0h 1m 10s 105 Sophie Morrey Doncaster Whs U8 Girl
9 3 +0h 1m 19s 1 Hannah Whitworth Huddersfield RC U8 Girl
10 3 +0h 1m 51s 85 Jake Oldfield Holme Valley Whs U8 Boy
11 3 +0h 2m 6s 99 Dylan Boyes Huddersfield Star Whs U8 Boy
12 3 +0h 2m 21s 106 Oliver Hick U8 Boy
13 3 +0h 2m 25s 23 Soljai Waterman KCA U8 Boy
14 3 +0h 2m 42s 107 Elena Hick U8 Girl
15 3 +0h 3m 29s 114 Zach S-Lea U8 Boy
16 3 +0h 3m 41s 92 Mollie Kipping East Bradford CC U8 Girl
17 3 +0h 4m 31s 122 Tilden Windsor U8 Boy
18 3 +0h 5m 1s 14 Ella Pickard Jedi Cyclesport U8 Girl
19 3 +0h 5m 9s 82 Charlie Warboys U8 Boy
20 2 +1 lap + 0h 3m 53s 16 Rowan Selby U8 Boy
21 2 +1 lap + 0h 3m 58s 20 Sally Asquith East Bradford CC U8 Girl
22 2 +1 lap + 0h 4m 10s 79 Zak Spreckley U8 Boy
23 2 +1 lap + 0h 4m 11s 98 Amos Dukes Huddersfield Star Whs U8 Boy
24 2 +1 lap + 0h 4m 21s 90 Amy Scott U8 Girl
25 2 +1 lap + 0h 4m 27s 101 Jack Edwards U8 Boy
26 2 +1 lap + 0h 5m 55s 80 Lucy Kaye U8 Girl
27 2 +1 lap + 0h 6m 8s 81 Alice Kaye U8 Girl
Under 10's
Position Laps Number Name Team Category
1 4 0h 11m 35s 93 Henry Hollyman KCA U10 Boy
2 4 +0h 0m 1s 21 Ava Oxley Wakefield Jun Tri U10 Girl
3 4 +0h 3m 10s 110 Adam Fortune KCA U10 Boy
4 4 +0h 3m 13s 96 Tom Ford Holme Valley Whs U10 Boy
5 4 +0h 3m 16s 75 Rowan Gandy Wakefield Jun Tri U10 Boy
6 4 +0h 3m 23s 27 Joe Pidcock Aire Valley RT U10 Boy
7 4 +0h 3m 27s 109 Cameron Branford Wakefield Jun nTri U10 Boy
8 4 +0h 3m 28s 22 Nathan Page East Bradford CC U10 Boy
9 4 +0h 3m 30s 19 Jamie Asquith East Bradford CC U10 Boy
10 4 +0h 3m 31s 29 Finn ? U10 Boy
11 4 +0h 3m 33s 104 Amelia Morrey Doncaster Whs U10 Girl
12 3 +1 lap + 0h 0m 35s 87 Millie Yates U10 Girl
13 3 +1 lap + 0h 6m 21s 84 Adam Bailey Huddersfield Star Whs U10 Boy
14 3 +1 lap + 0h 6m 22s 72 Matthew Wilson U10 Boy
15 3 +1 lap + 0h 6m 23s 15 Ben Pickard Jedi Cyclesport U10 Boy
16 3 +1 lap + 0h 6m 26s 119 Alfie Branton Pedalsport CC U10 Boy
17 3 +1 lap + 0h 6m 30s 124 Arran Wolstenholme U10 Boy
18 3 +1 lap + 0h 6m 31s 25 Elphina Waterman KCA U10 Girl
19 3 +1 lap + 0h 6m 33s 30 Fergus Waddington VC Beverley U10 Boy
20 3 +1 lap + 0h 6m 35s 88 Ruby Yates U10 Girl
21 3 +1 lap + 0h 6m 37s 116 Chloe Hinchliffe Wakefield Jun Tri U10 Girl
Under 12's
Position Laps Number Name Team Category
1 8 Jenson Young Pedalsport CC U12 Boy
2 94 Mason Hollyman KCA U12 Boy
3 12 Euan Cameron East Bradford CC U12 Boy
4 103 Matthew Taylor Pedalsport CC U12 Boy
5 7 Jack Dorrington CSP U12 Boy
6 112 Tim Elsmore Matlock CC U12 Boy
7 95 Jack Ford Holme Valley Whs U12 Boy
8 86 Jim Brown Holme Valley Whs U12 Boy
9 9 Joe Pilling Wakefield Jun Tri U12 Boy
10 28 Jessica Manning U12 Girl
11 5 Lucy Horrocks CSP U12 Girl
12 76 Felicity Gledhill Planet X U12 Girl
13 26 Sunnivah Waterman KCA U12 Girl
14 115 Will Faichney City RC Hull U12 Boy
15 102 James Ince KCA U12 Boy
16 2 Tom Whitworth Huddersfield RC U12 Boy
17 4 Joseph Allan Hetton Hawks U12 Boy
18 17 Ben Selby U12 Boy
19 123 Louis Mason Harrogate Nova U12 Boy
20 3 Annie Feetham Wakefield Jun Tri U12 Girl
21 70 Daniel Howatson U12 Boy
22 108 Juliette Branford Wakefield Jun Tri U12 Girl
23 78 Harry Lea U12 Boy
24 71 Chris Wilson Wakefield Jun Tri U12 Boy
25 10 Will Bunting Sheffrec CC U12 Boy
26 6 Matthew Turner CSP U12 Boy
27 18 Paul Asquith East Bradford CC U12 Boy
28 91 Lewis Kipping East Bradford CC U12 Boy
29 24 Scott Wolfenden KCA U12 Boy
30 74 Isaac williams Wakefield Jun Tri U12 Boy
31 11 Louis Cook Pedalsport CC U12 Boy
32 100 Toby Edwards U12 Boy
33 117 Amy Hinchliffe Wakefield Jun Tri U12 Girl
34 13 Jude Thorpe U12 Boy
35 118 Kate Branton Pedalsport CC U12 Girl
36 113 Josh Schofield U12 Boy
37 97 Ruby Boyes Huddersfield Star Whs U12 Girl
38 121 Noah Gray U12 Boy